Po Africe - přidejte se k nám a navštivte to nejzajímavější a nejkrásnější z Afriky

Očima účastníků - JAR 2014

úvodní strana JAR 2014

Bohunka Rosťa

" Vzhledem k tomu,že jsem se už jednou cesty do JAR s Fandou zúčastnil, můžu trochu srovnávat. I když jsme teď byli v jiné oblasti, bylo i tady všechno dobře zorganizované a zajištěné. Pravda,párkrát jsme museli improvizovat, ať už při hledání kempu nebo objízdné trasy. Všechno ale dobře dopadlo, vždy jsme měli náš stan kde postavit a jen jednou jsme píchli, což je úspěch při stavu některých místních silnic ;-)

Zvířat jsme si užili taky dost, i když zase jiných než minule. Což se dá pochopit při pohledu na trasu cesty, kde převládá hlavně pohyb podél oceánu. Co by dělal takový tučňák v Krugerově NP, že? A jedním z mých hlavních cílů cesty byl ponor se žraloky, což se splnilo a myslím, že nám všem pěkně rozproudilo adrenalin, když si takový "macek" brousil čelisti o naši klícku. Ovšem takový ponor s přístrojem a bez klece by taky nebyl marný;-), snad jindy. Jinak mě překvapilo, že oceán je v těchto místech tak studený, i když je léto. Tak krásné široké pláže a bez lidí.

Cesta se myslím vydařila, nikdo neonemocněl (možná i díky valašské medicíně), a tak nezbývá než si popřát další takhle povedené cestování,ať už do JAR nebo jinam. "

 

ZdeněkVendy

" Naše cesta byla zdrojem poučení - o lidech i světě a tedy úspěšná. Celkově mne průběh expedice nemálo překvapil, ale i to je součástí cestování. A bývá zdrojem "rozvoje osobnosti" :-) takže "v poho". Zjištěno, že J. Afrika je země, kde se dá i jezdit na kole i stopovat (to "pro příště:-)"), na ulicích že z auta uvidíte především barevné obyvatelstvo, zatímco s kolegy bělochy se setkáte především jako se spoluúčastníky motorizovaného provozu. Jižní Afrika se jeví i za tak krátkou dobu jako země plná kontrastů a mnohotvárnější než Jugoslávie blahé paměti - obsahuje jak různá přírodní společenství – vzhledem ke své rozloze, která zasahuje od nejjižnějšího cípu Afriky daleko na sever, tak je mnohotvárná stran přítomnosti mnoha různých "druhů" příslušníků lidské rasy. "

 


Iva JoudalováTomáš

" Cesta do Afriky? No paráda. Chtěl jsem jet někam mimo Evropu, nemusela to být ani Afrika. Někdy začátkem roku jenže nebylo s kým. Až na internetu jsem narazil na expedici do JAR od Fandy. Tak jsem to zkusil. Měl jsem obavy, aby to nebyl nějaký podvod, ale Fanda je férový chlap. Všechno bylo tak, jak se domluvili. Byl jsem o všem dostatečně informován a v předstihu. O nic jsem se nemusel, starat Fanda vše zařídil.

A Afrika? Fantazie, teploučko, jinačí svět. Lidé jsou tu usměvaví a příjemní. JAR je velká země. Krajina je tu pestrá a různorodá. Přespávali jsme v kempech které jsou udržované, čisté a esteticky krásné. O těch si můžeme u nás nechat zdát.

Afrika mě nadchla, chci ještě jednou vidět tu krásnou noční oblohu z jižní polokoule, a poznat další místa této velké země. Takže se tam ještě jednou podívám. Fando díky. "

 

nahoru
© Copyright 2012 - 2019 František Červený | Tvorba internetových stránek
úvodní strana | JAR 2012 | JAR 2011 | JAR 2008 | informace | nabízíme | kontakt | můj blog