Po Africe - přidejte se k nám a navštivte to nejzajímavější a nejkrásnější z Afriky

Očima účastníků - JAR 2011

úvodní strana JAR 2011

Rostislav Šlosr Rostislav Šlosr

"Tato cesta do JAR se, podle mě, dost povedla. Takto na vlastní pěst jsem cestoval vůbec poprvé, takže nemám srovnání, ale všechno klapalo,nikomu se nic nestalo(píchnutí o trny, spálení o gril či mírné zarudnutí od slunce nepočítám;) ). Největším postrachem pro nás asi byli moskyti, ale nakonec jsme se do oblasti,kde se nejvíc vyskytují nedostali. Takže repelenty či malarony nám(některým) zůstanou na další cestu. Osobně mě asi nejvíc "sebraly" první 2-3noci ve stanu-trocha nepohodlí, vedro a asi k tomu pomohly i myšlenky typu: nevleze nám něco dovnitř? Pak už to bylo ale v pohodě, obzvlášť po noci v Marakele, kdy kolem stanu měly dostaveníčko zebry a pakoně a bůhví co ještě, r aději jsem se ani nešel mrknout;-)

Nakonec se největším "nepřítelem" staly cikády v kempu Letaba, řvaly ve dne i v noci tak, až se uši rolovaly:D Jinak jsme viděli snad všechna zvířata, až na leoparda a neskutečně nádherné přírodní scenerie.Trasa expedice byla zvolena dobře,tak říkajíc od každého něco a ještě hodně toho určitě zůstalo na příště;-)

Snad jen jedno negativum. Na letišti jsem vyměnil málo peněz s tím,že po cestě bude ještě nějaká možnost k výměně. Nebyla! Za pomoci spolucestovatelů jsem tudíž ke konci cesty nemusel chodit sbírat výhonky a pít dešťovku:-) Takže kdo nehodlá používat kartu, kterou se tam dá platit všude, vyměnit hned po příletu dostatek hotovosti!

Budu dál pozorně sledovat tento blog a chystané cesty. Kdyby mě něco zaujalo, tak neváhám. Třeba takový Vietnam, Laos, Kambodža... ;-)"

 

Milan Dzúrik Milan Dzúrik

"JAR je krajina plná překvapení: zelenější, plná přírodních krás, moc britská a mnohem víc. I když jsme neměli štěstí na levharty či gepardy, tak ostatní zvířata ve volné přírodě jsme si užili až do sytosti.

Expedice byla oddychová a zajímavá. Určitě pro zájemce o safari a příznivce fauny a flóry doporučuji.

O další expedici uvažuji. Každým rokem chodím na exotickou dovolenou, nyní záleží jen kam...!"

nahoru
© Copyright 2012 - 2021 František Červený | Tvorba internetových stránek
úvodní strana | JAR 2012 | JAR 2011 | JAR 2008 | informace | nabízíme | kontakt | můj blog